Sezon Festiwalu Bigosu Gremi Personal: podsumowanie

Każdego dnia szukamy nowych sposobów na zbieranie środków z pomocą dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Kreatywności nam nie brakuje, ale mamy już też swoje tradycje. Jedną z nich jest organizacja Festiwali Bigosu w miastach Polski, które prowadzimy w celu zbierania funduszy na zakup taktycznego sprzętu medycznego dla ZSU.
W sierpniu 2022 roku, podczas pierwszego Dnia Bigosu w Dąbrowie Górniczej, udało nam się zebrać 4029 złotych, za które kupiliśmy dla ZSU 201 opasek uciskowych. W latach 2022–2023 zorganizowaliśmy już 11 festiwali, które odwiedziło ponad 23 000 Ukraińców. Dzięki gościom festiwali udało nam się zebrać ponad 320 tysięcy złotych (2 mln 682 tys. hrywien).
Środki te zostały przekazane na konto Fundacji Gremi Personal, która zakupiła 7500 jednostek taktycznego sprzętu medycznego dla ZSU, 2 drony oraz wyposażyła w sprzęt brygadę zajmującą się likwidacją skutków wysadzenia Kachowskiej Elektrowni Wodnej.
Dołączyli do nas muzycy, zespoły choreograficzne i grupa artystów-malarzy. Znaleźliśmy partnerów i sponsorów, którzy bezpłatnie dostarczali nam setki litrów bigosu.
Wkrótce startuje nowy sezon Festiwali Bigosu w Polsce. Śledźcie nasze aktualności i czekajcie na zapowiedzi!



